Матеяс се ражда в началото на седмия месец и впоследствие развива детска церебрална парализа, епилепсия и хидроцефалия. До момента е претърпял няколко ортопедични операции в България и в чужбина. Сега се нуждае от средства за да продължи с активна рехабилитация.
Матеяс, който страда от детска церебрална парализа, имаше кампания в DMS за набиране на средства за ортопедична операция в Австрия. В процеса на кампанията детето беше одобрено за финансиране от НЗОК и тя беше прекратена. Операцията вече е извършена и в момента Матеяс е в гипс.
След свалянето на гипса на 25.10.2023 год. ще му бъде поставена шина и трябва да започне усилена рехабилитация.
Център „Рибем“ в Турция е готов да приеме Матеяс за интензивен курс физиотерапия.
Здравейте, скъпи дарители! Матеяс вече си е у дома и се възстановява от операциите. След смъкването на гипсовете той ще има нужда от усилена рехабилитация, за да има смисъл от всички тези операции, който е претърпял сега в Австрия. Записахме го в център Рибем, Турция, трябва да сме там от 06.11.2023 до 18.11.2023, а следващите дати са от 04.12.2023 до 16.12.2023. Приятели, без вашата помощ няма да се справим! Спешно се нуждаем от средства, за да продължим с лечението на Матеяс! Благодарим ви!
За 2 месеца стойността на терапията е 4 608 евро. За 6 месеца ще са нужни общо 13 824 евро.
Можем да подкрепим момчето с дарителски sms с текст на латиница DMS MATEYAS на номер 17 777.
Тип новина
Категории
|
Тип помощ
|